بزرگی اسباب بزرگی می خواهد!

این متن عینا کپی شده از کانال تلگرامی کار و کسب جناب آقای مهندس عادل طالبی عزیز است که برای خودم نگه می دارم :

بزرگی اسباب بزرگی می خواهد!

رزومه سرگی برین (از بنیانگذاران گوگل) دو سال قبل از راه انداختن گوگل نشان می دهد او کتابی درباره Big Data داشته! (همین عکس پایین پست را ببینید)

این را گفتم که به خودم یادآوری کنم وقتی با کوه یخی روبرو هستیم، بدانیم کمتر از ۱۰ درصد آن را می بینیم. اگر گوگل گوگل شد، نه با خواست خدا بود (که قطعاً خواست خدا هم بود) و نه با دعای خیر پدر و مادر (که قطعاً دعای خیر پدر و مادر هم پست سر «سرگیی» بوده!) اما فقط با این ها نبوده.

دو سال قبل از اینکه او گوگل را راه اندازی کند، دو تا کتاب درباره تشخیص محتوای کپی در مستندات دیجیتال و Big Data و بانک های اطلاعات با حجم داده بالا داشته. خیلی درس‌خوان و با IQ بالا بوده و یک مدرک ریاضی معتبر از یکی از مهم ترین دانشگاه های جهان (مریلند) داشته. یک فوق لیسانس بی اهمیت!!! هم از دانشگاه معلوم الحال استنفورد (که اصولا هر کسی را اصلا به آن راه نمی دهند!!!!) داشته.

این ها را گفتم که به خودم یادآوری کنم «بزرگی اسباب بزرگی می خواهد». این که گوگل، گوگل می شود قطعاً پشتش این ها بوده. حتی بعضی ها مثال نقض می زنند که : پس «استیو» چه؟ عزیزم، اپل بدون استیو موفق تر از اپل با استیو است. استیو (لااقل به نظر من) بدون آنهایی که اپل را اپل کردند، استیو نبود. استیو فقط آن ۱۰ درصد بیرون کوه یخ بود. ۹۰ درصد کوه یخ اپل چه کسانی هستند؟

رزومه سرگی برین (از بنیانگذاران گوگل)
رزومه سرگی برین (از بنیانگذاران گوگل)

منبع نوشته : https://t.me/kar_kasb/4014

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *